מומחה ברכיים​

מומחה ברכיים לטיפול במקרים של חבלה

כאבים בברכיים לא רק צצים בעקבות שחיקה ועלייה בגיל, אלא דווקא נובעים לרוב גם כתוצאה מחבלה וממכה ישירה בברך שעלולה למשל לשבור עצם או לגרום לקרעים. כתוצאה מהפגיעות הנפוצות ביותר נוצר קרע של הרצועה והפגיעה הזאת מאוד שכיחה אצל ספורטאים במיוחד אצל כדורסלנים וכדורגלנים שרצים בתנועות חדות ומשתנות. פגיעות או קרעים נפוצים בקרב שחקני כדורגל משום שהם סופגים לעיתים קרובות מכות ישירות בגפיים או בברכיים. חשוב לקבל טיפול הולם במקרים של חבלה ממומחה לנושא, החבלות יכולות להתרחש גם כתוצאה מדלקות שפוגעות בעיקר במפרקים שנושאים את המשקל בגוף כמו ברכיים, ירכיים וקרסוליים. לעיתים הדלקת גורמת לכאבים עזים, לאודם ובדרך כלל גם לחום והיא מחייבת טיפול רפואי מיידי. כמו כן גם בעקבות פעילות גופנית מאומצת עלולה להיגרם דלקת.

מומחה לברכיים וכאבים שמופיעים באזורים שונים

כאבי ברך יכולים להופיע באזורים שונים כאשר לעיתים הם מלוּוים בנפיחות, באודם מקומי וכן במגבלות בתנועה. אם הכאבים נגרמו בעקבות פגיעה בברך יש לפנות מיד לבדיקת אורתופד ומומלץ לא לדחות את הפנייה לבדיקה הרפואית.ישנם טיפולים שונים לכאבי הברכיים. הקלים שבהם חולפים בדרך כלל בעזרת טיפול פשוט כמו מנוחה, לקיחת משככי כאבים, חבישה של הברך או פיזיותרפיה. אולם כאשר הכאבים אינם חולפים זה דרוש כמובן בירור נוסף אצל מומחה ברכיים או אורתופד. חשוב להגיע במהירות לבדיקה כדי לשלול אפשרות של שברים או של כל פגיעה חמורה אחרת, ולפעמים כאבי ברכיים הם בעיה רפואית שכיחה. הגורם המרכזי לכך הוא אורח החיים המודרני שמתאפיין לרוב במשקל עודף או בהיעדר פעילות גופנית לחיזוק השרירים. עלולים אף להיות סיבוכים, כאשר הסיבוך המרכזי הוא הרס של מפרק וצורך בניתוח.

מומחים ל ברכיים חשוב לטפל בכאבי הברכיים

 תלונה שכיחה מאוד בכל הגילים עלולה להתייחס לכאבי הברכיים, כי הכאבים האלה יכולים להופיע בעקבות חבלה בברך או שחיקה של הברך או בעקבות מצבים כמו דלקת מפרקים וזיהום. חשוב שתקבלו טיפול הולם ממומחה ברכיים מנוסה. כאשר כאבי הברכיים הם קלים, ניתן לטפל בהם באמצעות מנוחה, חבישה או משככי כאבים ובטיפול באמצעות פיזיותרפיה, אך במקרים של כאבים קשים וממושכים, ייתכן שרק ניתוח יוכל להביא להחלמה.

ד