החלפת מפרק ירך

ציפיות מול מציאות בהחלפת מפרק הירך

 

מטופלים אשר הדיאגנוזה שלהם מצביעה על הצורך בהחלפת מפרק ירך, עלולים לחשוב שהם עתידים לעבור תהליך ארוך טווח בן חצי שנה, אשר טומן בחובו שיקום ארוך. בפועל, כיום, הודות לטכנולוגיות מתקדמות ופרוצדורות חדשות, ההליך יכול להסתיים בתוך חודש ואף פחות מכך.

 

מתבלטים היכן לבצע החלפת מפרק ירך? פנו אלינו לפגישת ייעוץ שתעשה לכם סדר.

 

4  עובדות על כאבים במפרק הירך שישנו את כל מה שחשבת

 

כאבים במפרק הירך עלולים להופיע גם בגילאים צעירים – אך יחד עם זאת השכיחות שלהם גבוהה יותר בגילאים מבוגרים

 

התלונות השכיחות ביותר אשר נובעות מהכאבים הן: כאב בטיפוס מדרגות ובעיקר בעליה על מדרגות גבוהות, תחושת כאב בעת ביצוע פעולות שונות כמו: כניסה לרכב, יציאה מהרכב והתכופפות לשם נעילת נעליים או גרבת גרביים, קשיים בעת המעבר ממצב ישיבה לעמידה.

 

אבחון מוקדם הינו בעל חשיבות גבוהה ובכוחו למנוע את הצורך בניתוח.

 

כיום, גם עם עולה צורך בניתוח, הדבר כלל אינו נורא – בזכות פרוצדורות חדשניות, המטופל יכול להתאושש במהרה, וכבר שעות בודדות לאחר הניתוח, יתאפשר לו לעמוד על שתי רגליו.

 

הליך ניתוח החלפת מפרק ירך - חשוב לדעת 

 

פירותיה של הטכנולוגיה המתקדמת הגיעו כמובן גם לתחום הרפואה בכלל ותחום האורתופדיה בפרט, וכיום, מועמדים לניתוח החלפת ירך, יכולים להיות רגועים בידיעה שהם עתידים ליהנות משתלים אשר עשויים מחומרים איכותיים, ומחזיקים מעמד מפני שחיקה לאורך תקופת זמן של עשרות שנים.הטכנולוגיה החדשנית הגיעה גם להליך הניתוחי עצמו, כאשר בזכותה כיום שיעורי ההצלחה של ניתוחים מהסוג הזה, עומדים על למעלה מתשעים אחוזים. כיום, הפרוצדורות הניתוחיות הינן מתקדמות וחדשניות ומבוססות על מחשבים ועל אמצעים מתקדמים אשר מאפשרים מידת דיוק מקסימלית. מעבר לכך, זמן ההחלמה, השיקום, ובאופן כללי הזמן אשר יחלוף עד לחזרה לשגרה הינו קצר משמעותית בהשוואה לזה שהיה בעבר.

 

למה זה יותר קל להצליח עם החלפת ירך בגישה קדמית לעומת גישות אחרות

 

החלפת ירך בגישה קדמית טומנת בחובה יתרונות רבים בהשוואה לניתוח החלפת ירך בגישה אחורית, ובין היתר: ההחלמה מניתוח המבוסס על גישה זאת הינה מהירה יתר, האשפוז הינו קצר יותר, וכך גם תקופת ההחלמה וההליך השיקומי. המטופל יכול לחזור בצורה מהירה יותר לשגרת חייו, בזכות העובדה שהוא יכול לשאת את משקלו כבר בתום הניתוח.

ניתוח החלפת מפרק ירך בגישה קדמית אף מאפשר השגת שליטה שהינה טובה יותר באורך הרגליים – זאת בהשוואה לניתוח החלפת מפרק ירך בגישה אחורית. הסיבה ליתרונות הרבים של ניתוח בגישה זו, כמו סיכויי ההצלחה הגבוהים שלו, טמונה בעובדה שבהליך הניתוחי המבוסס על גישה זו, אין צורך לחתוך גידים ושרירים בדרך למפרק,  מה שמאפשר להחדיר את השתלים למקומם בצורה איכותית, וזאת כאמור, מבלי לגרום לפגיעה בשרירים או בעצם.

 

סיבוכים אפשריים בניתוח החלפת מפרק ירך לאחר ניתוח

 

בדומה לניתוחים אחרים, גם ניתוח החלפת מפרך ירך אינו חף מסיבוכים, כאשר בין הסיבוכים הנחשבים לנפוצים יותר לאחר הניתוח: הופעה של קריש דם באזור הניתוח, היווצרות דלקת מסביב לחתך – הדלקת יכולה להופיע בשתל עצמו או ברקמות עמוקות באזור החתך. סיבוך נוסף הוא שחיקה של שתל אשר עלולה להתרחש במרוצת השנים, כשהפתרון לשחיקה שכזאת הוא רק ניתוח חוזר.

כאן חשוב להרגיע ולציין שבמידה והניתוח מתבצע על ידי אורטופד מקצועי ומומחה, ובמידה והמטופל מקפיד למלא את הוראות הרופא לאחר הניתוח – לדוגמא, ביצוע של תרגילים לשיפור זרימת הדם, או/ו ביצוע כל הבדיקות הנדרשות בטרם הניתוח, הסיכויים להיווצרותם של מרבית הסיבוכים ירד בצורה משמעותית.

 

ד