אורטופד מומחה למפרקים

אורטופד מומחה למפרקים לקבל טיפול מקצועי ומתאים

 

לפיזיותרפיה בה מתמידים תהיה חשיבות רבה לגבי אופן הטיפול במחלות מפרקים, כי מדובר בתנועה של המפרקים ובעיקר עבודה על חיזוק השרירים יכולים לסייע להפחית גם את הכאב ולהתמודד באופן קל יותר עם כאבי מפרקים מתמשכים. גם לדיאטה ולתזונה נכונה חשיבות רבה, כי לא פעם ירידה במשקל תסייע לאורח חיים בריא ולהפחתת הכאב. היום קיים גם ידע רב על תזונה נכונה שמפחיתה דלקות כמו צריכת מזון עשיר בכורכום או לצרוך מאכלים שמגבירים חילוף חומרים, ובמקרים חמורים יותר כאשר השחיקה היא בלתי הפיכה יש לשקול ניתוח.

אורטופד המומחה למפרקים מרפא לכאבי מפרקים כרוניים

 

כאשר המפרקים בגוף נשחקים, הם למעשה מגבילים את התנועה הגמישה  של הגוף , לעיתים גם נוצר עליהם עומס והם תחת עומס רב או מתמודדים עם משקל רב. לכן כאשר מפרקים אלו עלולים לסבול במהירות משחיקה הם גורמים לכאבים ולפגיעה משמעותית בתפקודי הגוף. חשוב לטפל בכאבים אלו עם אורטופד מומחה לנושא כי במקרים רבים השחיקה עלולה להפוך למהירה יותר בעקבות התפתחותה של דלקת מפרקים, ומצב זה יכול להביא לכאבים משמעותיים יותר שיהיו לא פעם ממושכים, לכן חשוב לזכור שבעיקר חולי דלקות מפרקים זקוקים לטיפול מיידי ומשמעותי, ולא רק עקב הגבלת התנועה והסכנה שנגרמת לגוף, אלא כי כאבי מפרקים נחשבים לקשים במיוחד, עד למצב של הפרעה של ממש לתפקוד השגרתי והיומיומי וכאשר אותו כאב חמור נמשך זמן רב, הוא כבר מוגדר ככאב כרוני שדורש לפעמים גם ניתוח.

אורטופד מומחים למפרקים לטפל במהירות בכאב

 

 יש לוודא שמחות מרפקים יטופלו אך ורק על ידי אורטופד מומחה למפרקים, וראשית חשוב כמובן לאתר את מקור הכאב בצורה מהירה ומדויקת למדי, אפשר לעשות זאת באמצעות בדיקת דם פשוטה ובדיקת שתן או באמצעות צילום רנטגן, ונשאלת השאלה כיצד מטפלים בכאבי מפרקים כרוניים. במקרים שהרקע לכאבים ולמחלה הוא שחיקה כתוצאה משימוש לא נכון בגוף, חשוב להתחיל בפעילות גופנית נכונה יותר הכוללת גם טיפולי פיזיותרפיה, הידרותרפיה ולעתים גם כירופרקטיקה, הכל על פי שלבי המחלה. בנוסף, ניתן לשקול גם את הצורך במשככי כאבים או בעזרים כמו מדרסים, חגורות וכדומה על מנת להפחית כאבים.

ד